Eğitim-Öğretim Olanakları

Bölümlerimiz

İktisat: İktisat Teorisi Anabilim Dalı, İktisat Politikası Anabilim Dalı, İktisadi Gelişme Uluslararası İktisat Anabilim Dalı, İktisat Tarihi Anabilim Dallarından oluşmaktadır.

İşletme: Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı, Üretim Yönetimi ve PazarlamaAnabilim Dalı,Muhaseb-Finansman Anabilim Dalı, Sayısal Yöntemler Anabilim Dalı, Ticaret Hukuku Anabilim Dallarından oluşmaktadır.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi: Siyaset Bilimi ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı, Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı, Kentleşme ve Çevre Sorunları Anabilim Dalı, Hukuk Bilimleri Anabilim Dallarından oluşmaktadır.

Hopa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde eğitim-öğretim olanakları şu şekildedir: 

Fakültemizde 14 sınıf (48 kişilik), 8 amfi (4’ü 72, 4’ü 56 kişilik) bulunmaktadır. Öğrencilerin araştırmalarını yapabilecekleri bir kütüphane ve iki bilgisayar laboratuvarı, etkinlikler için kullanılmak üzere 120 kişi kapasiteli bir konferans salonu bulunmaktadır. Hopa Yerleşkesinde ayrıca öğrenci yemekhanesi, kantin ve spor faaliyetleri için futbol, basketbol, voleybol sahası, tenis kortu da öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.